Smoke (1.4.6) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Type
it: Tipo

en: Search
it: Cerca

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Key
it: Chiave

en: Selector
it: Selettore

en: Results
it: Risultati

en: Failed
it: Non riuscito

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Passed
it: Passato

en: URL path
it: Percorso URL

en: How it works
it: Come funziona
