Smoke (1.4.7) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Type
pt: Tipo

en: Search
pt: Buscar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Purpose
pt: Propósito

en: Key
pt: Chave

en: Commerce
pt: Comércio

en: Selector
pt: Seletor

en: Results
pt: Resultados

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Accessibility
pt: Acessibilidade

en: URL path
pt: Caminho URL

en: How it works
pt: Como funciona

en: passed
pt: concluído
