Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Number
pt: Número

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Sender
pt: Remetente

en: Add rule
pt: Adicionar regra

en: Delete rule
pt: Apagar regra

en: Rules
pt: Regras

en: Negate
pt: Negar

en: is
pt: é

en: is less than
pt: é menor que

en: Rule type
pt: Tipo de regra

en: Rule name
pt: Nome da regra
