Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add rule
id: Tambahkan aturan

en: Delete rule
id: Hapus aturan

en: Negate
id: Meniadakan

en: is
id: adalah

en: Rule type
id: Jenis aturan
