Rule-based SMS Router (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Sender
uk: Відправник

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Delete rule
uk: Видалити правило

en: Rules
uk: Правила

en: Negate
uk: Інверсія

en: is
uk: буде

en: Area code
uk: Код міста

en: is less than
uk: менше

en: matches
uk: к-сть детектувань

en: Rule type
uk: Тип правила

en: Rule name
uk: Назва правила

en: Gateway
uk: Шлюз
