SMSAPI (1.2.1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Label
de: Beschriftung

en: Sender
de: Absender

en: Recipient
de: Empfänger

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Message:
de: Nachricht:

en: Account type
de: Benutzerkontotyp

en: Templates
de: Vorlagen

en: points
de: Punkte

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Username:
de: Benutzername:

en: Email:
de: E-Mail:

en: Phone:
de: Telefon:

en: The recipient of the message.
de: Der Empfänger der Nachricht.

en: The value is not correct.
de: Der Wert ist nicht korrekt.

en: The message to send.
de: Die zu sendende Nachricht.
