SMS Framework (2.0.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Day
bn: দিন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা
