SMS Framework (2.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: register
nl: inschrijven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Icon
nl: Pictogram

en: Text
nl: Tekst

en: Total
nl: Totaal

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Error
nl: Fout

en: Options
nl: Opties

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Send
nl: Versturen

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Day
nl: Dag

en: Rows
nl: Rijen

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Queued
nl: In de wachtrij

en: seconds
nl: seconden

en: Messages
nl: Berichten

en: Result
nl: Resultaat

en: Expired
nl: Vervallen

en: Entity
nl: Entiteit

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Message preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Processed
nl: Verwerkt

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Path to custom icon
nl: Pad naar eigen pictogram.

en: Receive
nl: Ontvangen

en: Start time
nl: Vanaf

en: Phone Numbers
nl: Telefoonnummers

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Sender name
nl: Naam afzender

en: Status message
nl: Statusbericht

en: End time
nl: Tot

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Verification Code
nl: Verificatiecode

en: The bundle of the entity.
nl: De bundel van de entiteit.
