SMS Framework (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Text
hi: लेख

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Send
hi: भेजें

en: Day
hi: दिन

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Queued
hi: पंक्तिबद्ध

en: seconds
hi: क्षण

en: Messages
hi: संदेश

en: Entity
hi: इकाई

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: UUID
hi: युयुआइङी
