SMS Framework (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (59 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Icon
de: Symbol

en: Total
de: Gesamt

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Error
de: Fehler

en: Options
de: Optionen

en: Creation date
de: Erstellungsdatum

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Send
de: Senden

en: Day
de: Tag

en: Rows
de: Zeilen

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Queued
de: In die Warteschlange gestellt

en: seconds
de: Sekunden

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Expired
de: Abgelaufen

en: The name of the sender.
de: Den Namen des Absenders.

en: Entity
de: Entität

en: Changed
de: Geändert

en: Message preview
de: Vorschau der Nachricht

en: Processed
de: Verarbeitet

en: Machine name
de: Systemname

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Unverified
de: Nicht verifiziert

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Logger
de: Protokollierung

en: Error message
de: Fehlermeldung

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: SMS Message
de: SMS Nachricht

en: Bundle
de: Subtyp

en: Created on
de: Erstellt am

en: Show link as
de: Link zeigen als

en: Path to custom icon
de: Pfad zum eigenen Icon

en: Receive
de: Empfangen

en: Start time
de: Startzeit

en: Phone Numbers
de: Telefonnummern

en: Verified
de: Überprüft

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Sender name
de: Name des Absenders

en: Status message
de: Statusmeldung

en: End time
de: Endzeit

en: Message ID
de: Nachrichten-ID

en: Incoming
de: Eingehend

en: Outgoing
de: Ausgehend

en: No Bundles Available
de: Keine Subtypen verfügbar

en: Send on
de: Senden am

en: Are you sure you want to delete SMS phone number settings %label?
de: Möchten Sie die Einstellungen für die SMS-Telefonnummer %label wirklich löschen?

en: Are you sure you want to delete SMS gateway %label?
de: Möchten Sie Sie den SMS-Gateway %label wirklich löschen?
