SMS Framework (8.x-1.2-rc1) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Icon
it: Icona

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Phone
it: Telefono

en: Send
it: Invia

en: Day
it: Giorno

en: Rows
it: Righe

en: Phone number
it: Telefono

en: Queued
it: Accodato

en: seconds
it: secondi

en: Messages
it: Messaggi

en: Entity
it: Entità

en: Changed
it: Modificato

en: Processed
it: Processato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Created on
it: Creato il

en: Path to custom icon
it: Path dell'icona personalizzata

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Sender name
it: Nome del mittente

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: End time
it: Punto di fine

en: Message ID
it: ID Messaggio
