SMTP Authentication Support (8.x-1.0-alpha0) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: On
nl: Aan

en: No
nl: Nee

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Mail
nl: E-mail

en: Off
nl: Uit

en: SMTP Authentication
nl: SMTP Authenticatie

en: E-mail from name
nl: Naam van afzender

en: E-mail from address
nl: E-mailadres van afzender

en: Enable debugging
nl: Debuggen inschakelen

en: Use SSL
nl: SSL gebruiken

en: Install options
nl: Installatie-opties

en: SMTP server settings
nl: SMTP-serverinstellingen

en: The address of your outgoing SMTP server.
nl: Het adres van de uitgaande SMTP-server.

en: The address of your outgoing SMTP backup server. If the primary server can't be found this one will be tried. This is optional.
nl: Het adres van de uitgaande SMTP backup server. Indien de primaire server niet gevonden kan worden, zal deze gebruikt worden. Dit is optioneel.

en: SMTP port
nl: SMTP-poort

en: Use TLS
nl: TLS gebruiken

en: Use encrypted protocol
nl: Versleuteld protocol gebruiken

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
nl: Laat leeg indien uw SMTP server geen authenticatie vereist.

en: SMTP Username.
nl: SMTP Gebruikersnaam.

en: E-mail options
nl: E-mailopties

en: Turn this module on or off
nl: Deze module in- of uitschakelen

en: SMTP server
nl: SMTP-server

en: SMTP backup server
nl: SMTP-backupserver

en: The e-mail address that all e-mails will be from.
nl: Het e-mailadres waarvan alle e-mails verstuurd zullen worden.

en: Send test e-mail
nl: Verstuur test e-mail

en: E-mail address to send a test e-mail to
nl: E-mailadres om een test e-mail naar toe te sturen

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
nl: Voer een adres in om een test e-mail naar toe te sturen.

en: SMTP password. If you have already entered your password before, you should leave this field blank, unless you want to change the stored password.
nl: SMTP-wachtwoord. Indien u hier al eerder een wachtwoord heeft ingevuld kunt u dit veld leeg laten, tenzij u het opgeslagen wachtwoord wilt wijzigen.
