Snippet manager (8.x-1.0-beta2) - en to eo translation catalogue (35 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Variable
eo: Variablo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: Page
eo: Paĝo

en: Url
eo: URL

en: Published
eo: Publikigita

en: Code
eo: Kodo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Other
eo: Alia

en: String
eo: Signovico

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Variables
eo: Variabloj

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Display variant
eo: Variaĵoj de vidigo
