Snippet Manager (8.x-1.0-rc6) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Block settings
da: Blokindstillinger

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: Component
da: Komponent

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Url
da: URL

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: State
da: Status

en: Code
da: Kode

en: General
da: Generelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Other
da: Anden

en: Role
da: Rolle

en: String
da: Tekst

en: Edit view
da: Rediger oversigt

en: Template
da: Skabelon

en: Condition
da: Betingelse

en: Edit menu
da: Redigér menu

en: Installed
da: Installeret

en: Duplicate
da: Duplikér

en: missing
da: mangler

en: Variables
da: Variable

en: Permission
da: Tilladelse

en: Page settings
da: Sideindstillinger

en: custom
da: tilpasset

en: Starting level
da: Startniveau

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Boolean
da: Boolsk

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
da: "%" må ikke bruges som det første segment i en sti.

en: Edit variable
da: Redigér variabel

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: - Default -
da: - Standard -

en: Numeric placeholders may not be used. Please use plain placeholders (%).
da: Numeriske placeholders må ikke anvendes. Brug venligst almindelige placeholders (%).

en: Display variant
da: Display-variant

en: Duplicate of @label
da: Duplikat af @label

en: Maximum number of levels
da: Maksimalt antal niveauer

en: Path is empty.
da: Sti er tom.

en: No query allowed.
da: Ingen forespørgsel tilladt.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
da: Ugyldig sti. Der kan benyttes alfanumerisk tegnsæt samt "-", ".", "_" og "~".
