Snippet manager (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Block
bn: ব্লক

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Code
bn: কোড

en: General
bn: সাধারণ

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও
