Snippet Manager (8.x-1.2) - en to is translation catalogue (52 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Block settings
is: Blokkastillingar

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Display
is: Sýna

en: Menu
is: Valmynd

en: Text
is: Texti

en: Theme
is: Þema

en: Layout
is: Útlit

en: Component
is: Íhlutur

en: ID
is: Kenni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Not found
is: Fannst ekki

en: Url
is: Vefslóð

en: Fields
is: Svæði

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: State
is: Fylki

en: Code
is: Kóði

en: General
is: Almennt

en: Role
is: Hlutverk

en: User login
is: Innskráning notanda

en: String
is: Strengur

en: Template
is: Sniðmát

en: Edit menu
is: Breyta valmynd

en: Permission
is: Réttindi

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Allowed types: @extensions.
is: Leyfðar skráartegundir: @extensions.
