Snippet Manager (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Block settings
ro: Setările blocului

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Display
ro: Afișaj

en: Menu
ro: Meniu

en: Theme
ro: Temă

en: Layout
ro: Prezentare

en: Component
ro: Componentă

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Url
ro: URL

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: State
ro: Status

en: Code
ro: Cod

en: Other
ro: Altele

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: String
ro: Șir text

en: Edit view
ro: Editați vizualizarea

en: Template
ro: Șablon

en: Condition
ro: Condiție

en: Edit menu
ro: Modifică meniu

en: Entity
ro: Entitate

en: Installed
ro: Instalat

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: missing
ro: lipsește

en: Variables
ro: Variabile

en: Form
ro: Formular

en: Permission
ro: Permisiune

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Page settings
ro: Setări pagină

en: Starting level
ro: Nivel de pornire

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ro: "%" nu poate fi utilizat ca primul segment dintr-o cale.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Bypass access checks
ro: Evitarea verificărilor de acces

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
ro: Dacă este activat, permisiunile de acces pentru redarea entității nu sunt bifate.

en: Numeric placeholders may not be used. Please use plain placeholders (%).
ro: Substituenți numerici nu pot fi folosiți. Vă rugăm să folosiți substituenți simpli (%).

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Display variant
ro: Variantă de afișare

en: Duplicate of @label
ro: Duplicat al @label

en: Allowed types: @extensions.
ro: Tipuri de fișiere permise: @extensions

en: Maximum number of levels
ro: Număr maxim de nivele

en: Path is empty.
ro: Calea este goală.

en: No query allowed.
ro: Nici o interogare permisă.

en: Invalid path. Valid characters are alphanumerics as well as "-", ".", "_" and "~".
ro: Cale nevalabilă. Caracterele valide sunt cele alfanumerice, precum și "-", ".", "_" și "~".

en: Initial visibility level
ro: Nivel de vizibilitate inițial

en: The menu is only visible if the menu item for the current page is at this level or below it. Use level 1 to always display this menu.
ro: Meniul este vizibil numai dacă elementul de meniu al paginii curente este la acest nivel sau sub acesta. Utilizați nivelul 1 pentru a afișa întotdeauna acest meniu.

en: Number of levels to display
ro: Numărul de nivele de afișat

en: This maximum number includes the initial level.
ro: Acest număr maxim include nivelul inițial.
