Snippet manager (8.x-1.4) - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Block settings
cy: Gosodiadau bloc

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Access
cy: Mynediad

en: View
cy: Gweld

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Display
cy: Dangos

en: Menu
cy: Dewislen

en: Theme
cy: Thema

en: Component
cy: Cydran

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Code
cy: côd

en: General
cy: Cyffredinol

en: Other
cy: Arall

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: String
cy: Llinyn

en: Edit menu
cy: Golygu dewislen

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Page settings
cy: Gosodiadau tudalen

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
cy: Ni ellir defnyddio "%" i'r segment cyntaf y llwybr.
