Snippet manager (8.x-1.6) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Snippets
kn: ಸ್ನಿಪ್ಪೆಟ್‍ಗಳು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Generic
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್
