snowplow (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Statistics
id: Statistik

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Status message
id: Pesan status
