Entity SOAP Client (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: External
hi: बाहरी

en: Operation
hi: काम

en: Port
hi: पोर्ट

en: Results
hi: परिणाम

en: Redirect to URL
hi: यूआरएल पर रीडायरेक्ट

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश
