Entity SOAP Client (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: External
id: Eksternal

en: Operation
id: Operasi

en: Results
id: Hasil

en: Redirect to URL
id: Alihkan ke URL

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Web services
id: Layanan web

en: Error message
id: Pesan kesalahan
