Entity SOAP Client (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Created
uk: Створено

en: Authored by
uk: Автор

en: External
uk: Зовнішнє

en: Operation
uk: Дія

en: Port
uk: Порт

en: Results
uk: Результати

en: Schema
uk: Схема

en: Redirect to URL
uk: Переспрямувати на URL

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Error Handling
uk: Обробка помилок

en: Namespace
uk: Простір назв

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Connection Settings
uk: Параметри з’єднання

en: Binding
uk: Палітурка

en: Ports
uk: Порти

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: No services available.
uk: Немає доступних сервісів.

en: - Select operation -
uk: - Виберіть операцію -

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи

en: Enable debug logging
uk: Увімкнути журнал зневадження
