Entity SOAP Client (1.0.0-beta4) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Unknown
ja: 不明

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: External
ja: 外部

en: Operation
ja: 操作

en: Port
ja: ポート

en: Results
ja: 結果

en: Schema
ja: スキーマ

en: Redirect to URL
ja: URL にリダイレクト

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Binding
ja: 装丁

en: Ports
ja: ポート

en: Advanced elements
ja: 高度な要素
