Entity SOAP Client (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: External
pt: Externo

en: Operation
pt: Operação

en: Port
pt: Porta

en: Results
pt: Resultados

en: Redirect to URL
pt: Redirecionar para a URL

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Web services
pt: Serviços web

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: Execute operation
pt: Executar operação
