SOAP Manager (1.0.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: Authentication
fr: Authentification

en: Usage
fr: Utilisation

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Web services
fr: Services Web

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Debug settings
fr: Paramètres de débogage

en: Uses
fr: Utilisations

en: Security settings
fr: Paramètres de sécurité

en: Security Settings
fr: Paramètres de sécurité

en: Logging settings
fr: Paramètres de journalisation

en: Authentication methods
fr: Méthodes d'authentification
