SOAP Manager (1.1.1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Changed
ja: 変更済

en: Authentication
ja: 認証

en: Usage
ja: 使用方法

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Uses
ja: 機能

en: Security settings
ja: セキュリティー設定

en: HTTP Basic Authentication
ja: Basic認証

en: Logging settings
ja: ログの設定

en: Authentication methods
ja: 認証メソッド
