SOAP Manager (1.1.1) - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Authentication type
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಬಗೆ

en: Authentication required
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಅಗತ್ಯವಿದೆ
