SOAP Manager (1.1.1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Success
pt: Sucesso

en: N/A
pt: N/D

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Changed
pt: Alterado

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Usage
pt: Uso

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Web services
pt: Serviços web

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Uses
pt: Usos

en: Security settings
pt: Configurações de segurança

en: HTTP Basic Authentication
pt: Autenticação básica HTTP

en: Logging settings
pt: Configurações de criação de registros

en: Authentication methods
pt: Métodos de autenticação
