SOAP Manager (1.1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Usage
id: Penggunaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Web services
id: Layanan web

en: Uses
id: Penggunaan

en: Security settings
id: Pengaturan keamanan

en: HTTP Basic Authentication
id: Otentikasi Dasar HTTP

en: Logging settings
id: Pengaturan pencatatan

en: Authentication methods
id: Metode autentikasi
