Sobki Bootstrap (all releases) - en to cs translation catalogue (131 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: File
cs: Soubor

en: Size
cs: Velikost

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Icon
cs: Ikona

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Attachment
cs: Příloha

en: Upload
cs: Nahrát

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Active
cs: Aktivní

en: Page title
cs: Název stránky

en: Bottom
cs: Dole

en: Off
cs: Vypnuto

en: Footer
cs: Patička

en: Comment
cs: Komentář

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Success
cs: Úspěšně dokončeno

en: Warning
cs: Varování

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Address
cs: Adresa

en: Example
cs: Příklad

en: Table
cs: Tabulka

en: Navigation
cs: Navigace

en: Color
cs: Barvy

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Full
cs: Celé

en: English
cs: Anglicky

en: French
cs: Francouzsky

en: Source
cs: Zdroj

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Map
cs: Mapa

en: Fixed
cs: Pevná

en: Caption
cs: Popisek

en: Changed
cs: Změněno

en: Percentage
cs: Procenta

en: Related content
cs: Související obsah

en: Tabs
cs: Záložky

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Space
cs: Mezera

en: Raw
cs: Nezpracováno

en: Local
cs: Místní

en: Account
cs: Účet

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Primary
cs: Primární

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Video file
cs: Video soubor

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Available components
cs: Dostupné komponenty

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Alert
cs: Upozornění

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Library
cs: Knihovna

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Full comment
cs: Celý komentář

en: Full content
cs: Plný obsah

en: The name of the shortcut.
cs: Název zkratky.

en: Taxonomy term page
cs: Stránka termínu taxonomie

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
cs: Tento odkaz vás zavede na externí webové stránky. Nejsme zodpovědni za jejich obsah.

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: The comment author's name.
cs: Jméno autora komentáře.

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Wide
cs: Široký

en: Responsive
cs: Responzivní

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: The user ID of the comment author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: The comment author's home page address.
cs: Domácí stránka autora komentáře.

en: The time that the comment was created.
cs: Čas vytvoření komentáře.

en: The time that the comment was last edited.
cs: Čas poslední úpravy komentáře.

en: (link is external)
cs: (odkaz je externí)

en: The comment author's email address.
cs: Emailová adresa autora komentáře.

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Search result highlighting input
cs: Zvýraznit hledaný text ve výsledcích.

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Max 1300x1300
cs: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
cs: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
cs: Max. 325x325

en: Max 650x650
cs: Max. 650x650
