Sobki Bootstrap (all releases) - en to eo translation catalogue (52 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: File
eo: Dosiero

en: Size
eo: Grandeco

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Small
eo: Malgranda

en: Text
eo: Teksto

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Created
eo: Kreita

en: Active
eo: Aktiva

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: PHP
eo: PHA

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Table
eo: Tabelo

en: Navigation
eo: Navigado

en: Color
eo: Koloro

en: Full
eo: Kompleta

en: English
eo: Angla

en: French
eo: Franca

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Language switcher
eo: Lingva ŝaltilo

en: Account
eo: Konto

en: User account
eo: Uzanta konto

en: Header top
eo: Kaplinia supro

en: Image style
eo: Bilda stilo
