Sobki Bootstrap (all releases) - en to mr translation catalogue (56 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Register
mr: नोंदणी

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: On
mr: वर

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: File
mr: फाईल

en: Size
mr: आकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Views
mr: याद्या

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Address
mr: पत्ता

en: Example
mr: उदाहरण

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Shortcuts
mr: शॉर्टकट्स

en: Account
mr: खाते

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Basic page
mr: साधे पान
