Sobki Bootstrap (11.0.1) - en to bs translation catalogue (113 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Inline
bs: U liniji

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Normal
bs: Normalno

en: Authored by
bs: Napisao

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Address
bs: Adresa

en: Table
bs: Tabela

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: English
bs: Engleski

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Source
bs: Izvor

en: Member for
bs: Član od

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Languages
bs: Jezici

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Products
bs: Proizvodi

en: Relationship
bs: Relacija

en: Published comments
bs: Objavljeni komentari

en: Related content
bs: Vezani sadržaj

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Permission
bs: Dozvole

en: Global
bs: Globalni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: Locked
bs: Zaključano

en: Account
bs: Korisnički račun

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Yes/No
bs: Da/Ne

en: Alt text
bs: Alt tekst

en: Round
bs: Zaokruži

en: Header top
bs: Vrh zaglavlja

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
