Sobki Bootstrap (11.0.1) - en to ps translation catalogue (103 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Message
ps: پيغام

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Views
ps: ليدنې

en: URL
ps: پته (URL)

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: Upload
ps: پورته کول

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: To
ps: ته

en: Comment
ps: تبصره

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Media
ps: رسنۍ

en: Widget
ps: کاروونی

en: General
ps: ټوليز

en: Table
ps: لښتيال

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Color
ps: رنګ

en: Role
ps: ونډه

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: English
ps: انګرېزي

en: French
ps: فرانسوی

en: Source
ps: سرچينه

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Map
ps: نقشه

en: author
ps: ليكوال

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Caption
ps: نوم

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Info
ps: مالومات

en: People
ps: خلک

en: Relationship
ps: اړيكې

en: Published comments
ps: خپرې شوې څرګندونې

en: Sticky
ps: سريښناک

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Shortcuts
ps: لنډلارې

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Permission
ps: اجازه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Space
ps: تشه

en: Block type
ps: غونډ بڼه

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - All -
ps: - ټول -

en: Alert
ps: خبراوى

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول

en: Time zones
ps: مهال سيمې

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه
