Sobki Bootstrap (11.0.8) - en to az translation catalogue (345 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Suffix
az: Suffiks

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Moderated content
az: Moderasiya edilmiş məzmun

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Homepage
az: Əsas səhifə

en: view
az: görünüş

en: File
az: Fayl

en: Edit
az: Dəyiş

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Number
az: Rəqəm

en: Message
az: Mesaj

en: Image
az: Şəkil

en: Center
az: Mərkəz

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Preview
az: Önizləmə

en: Help
az: Dəstək

en: True
az: Həqiqət

en: Default
az: Susmaya görə

en: Small
az: Balaca

en: Archive
az: Arxiv

en: Icon
az: İconka

en: Views
az: Görünüşlər

en: Filename
az: Fayl adı

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: Layout
az: Şablon

en: Components
az: Komponentlər

en: ID
az: İD

en: Attachment
az: Qoşma

en: Upload
az: Yükləmə

en: Before
az: Sonra

en: After
az: Əvvəl

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: User ID
az: İstifadəçi İD-si

en: Created
az: Yaradıldı

en: Separator
az: Ayırıcı

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Bottom
az: Aşağı

en: Off
az: Söndürülüb

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: To
az: Kimə

en: From
az: Kimdən

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Hostname
az: Host adı

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Term
az: Termin

en: Last access
az: Son icazə

en: Heading
az: Başlıq

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Widget
az: Vidcet

en: Desc
az: azaldın

en: Table
az: Cədvəl

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Color
az: Rəng

en: Role
az: Rollar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
az: @site hazırda təmirdədir. Tezliklə qayıtmalıyıq. Səbr etdiyiniz üçün təşəkkürlər.

en: Anonymous
az: Anonim

en: Tools
az: Alətlər

en: Recent comments
az: Son şərhlər

en: Sort by
az: Sırala

en: Full
az: Tam

en: English
az: İngilis

en: ‹ previous
az: ‹ əvvəlki

en: next ›
az: növbəti ›

en: Source
az: Mənbə

en: Member for
az: üçün üzv

en: Front page
az: Ana səhifə

en: Configure block
az: Bloku konfiqurasiya edin

en: Map
az: Xəritə

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Fixed
az: Sabit

en: Caption
az: Başlıq

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Info
az: Məlumat

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Author Name
az: Müəllif Adı

en: Reference
az: Istinad

en: Glossary
az: Lüğət

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Document
az: Sənəd

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Published comments
az: Nəşr edilmiş şərhlər

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Tabs
az: Tablar

en: Shortcuts
az: Qısa yollar

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Translation language
az: Tərcümə dili

en: Language switcher
az: Dil dəyişdiricisi

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Blocks
az: Bloklar

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Form
az: Forma

en: Permission
az: İcazə

en: Grid
az: Cədvəl

en: Global
az: Qlobal

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: Space
az: Boşluq

en: « first
az: « ilk

en: last »
az: son »

en: No comments available.
az: Şərh yoxdur.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Offset
az: Ofset

en: Locked
az: Bağlanıb

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: Unpublish comment
az: Şərhi dərcdən çıxarın

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: Block type
az: Blok növü

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: Inherit
az: Vərəsəlik

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: Delete comment
az: Şərhi silin

en: MIME type
az: MIME növü

en: Posted in
az: Daxil edilib

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: Video file
az: Video fayl

en: Publish comment
az: Şərhi dərc edin

en: @interval ago
az: @interval əvvəl

en: Round
az: Dəyirmi

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Publishing status
az: Nəşr statusu

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: Apply filters
az: Filtrləri tətbiq edin

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Discard changes
az: Dəyişiklikləri ləğv etmək

en: Alert
az: Xəbərdarlıq

en: Author name
az: Müəllif adı

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Page top
az: Səhifənin yuxarısı

en: Page bottom
az: Səhifənin aşağısı

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: Structure
az: Struktur

en: Moderation state
az: Moderasiya vəziyyəti

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Operations links
az: Əməliyyat linkləri

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Full comment
az: Tam şərh

en: Save comment
az: Şərhi yadda saxla

en: Unapproved comments
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Recent content
az: Son məzmun

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: The name of the shortcut.
az: Qısayolun adı.

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: My recent content
az: Son məzmunum

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
az: Statik məzmununuz üçün <em>əsas səhifələrdən</em> istifadə edin, məsələn, "Haqqımızda" səhifəsi.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Image style
az: Şəkil üslubu

en: No media available.
az: Əlçatan media yoxdur.

en: Current page
az: Cari səhifə

en: Highlighted
az: Vurğulanan

en: None (original image)
az: Yoxdur (orijinal şəkil)

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: The comment author's name.
az: Şərh müəllifinin adı.

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: Save layout
az: Maketi yadda saxla

en: Get the actual content from a content revision.
az: Məzmun təftişindən faktiki məzmunu əldə edin.

en: Wide
az: Geniş

en: Media type
az: Media növü

en: Responsive
az: Uyğunlaşan

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Original language
az: Orijinal dil

en: Displaying @start - @end of @total
az: @total -ın @start - @end göstərilir

en: Publish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərc edin

en: Unpublish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərcdən çıxarın

en: The user ID of the comment author.
az: Şərh müəllifinin istifadəçi ID-si.

en: The comment author's home page address.
az: Şərh müəllifinin ana səhifə ünvanı.

en: The comment author's hostname.
az: Şərh müəllifinin host adı.

en: The time that the comment was created.
az: Şərhin yaradıldığı vaxt.

en: The time that the comment was last edited.
az: Şərhin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: Welcome!
az: Xoş gəldiniz!

en: Editorial
az: Redaksiya

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: The comment author's email address.
az: Şərh müəllifinin e-poçt ünvanı.

en: Default comments
az: Defolt şərhlər

en: Allows commenting on content
az: Məzmunu şərh etməyə imkan verir

en: The time that the user was last edited.
az: İstifadəçinin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: Media library
az: Media kitabxanası

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Restricted HTML
az: Məhdud HTML

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: Recent comments.
az: Son şərhlər.

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: Max 1300x1300
az: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
az: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
az: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
az: Maksimum 650x650

en: Narrow
az: Dar

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: Delete media
az: Medianı silin

en: Media name
az: Media adı

en: Save media
az: Media saxla

en: Publish media
az: Media nəşr edin

en: Unpublish media
az: Media nəşrini ləğv edin

en: Find and manage media.
az: Media tapın və idarə edin.

en: Content editor
az: Məzmun redaktoru

en: Use local images for reusable media.
az: Yenidən istifadə edilə bilən media üçün yerli şəkillərdən istifadə edin.

en: Find and manage comments.
az: Şərhləri tapın və idarə edin.

en: The approved comments listing.
az: Təsdiq edilmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments published
az: Şərhlər dərc olunub

en: The unapproved comments listing.
az: Təsdiqlənməmiş şərhlər siyahısı.

en: Comments unapproved
az: Şərhlər təsdiqlənməyib

en: Media Name
az: Media Adı

en: Find and moderate content.
az: Məzmunu tapın və nəzarət edin.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
az: Moderasiya edilmiş məzmun yoxdur. Qaralamalar kimi məzmunun yalnız gözlənilən versiyaları burada verilmişdir.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: A locally hosted audio file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən audio fayl.

en: A locally hosted video file.
az: Yerli olaraq yerləşdirilən video fayl.

en: Name (A-Z)
az: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
az: Ad (Z-A)

en: Remote video
az: Uzaqdan video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
az: YouTube və ya Vimeo-dan uzaqdan yerləşdirilən video.

en: Edit {{ name }}
az: {{ name }} redaktə et

en: Widget (table)
az: Vidcet (cədvəl)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
az: Arxivləşdirilib

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: Workflow state label]
en: Published
az: Nəşr edilmişdir

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
az: Arxiv

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
az: Qaralamaya bərpa edin

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
az: Bərpa et

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
az: Yeni Qaralama Yaradın

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
az: Dərc et

en: Media Library thumbnail (220×220)
az: Media Kitabxanasının miniatürü (220×220)

en: Delete {{ name }}
az: {{ name }} silin

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
az: Yüklənmiş fayl və ya sənəd, məsələn, PDF.

en: @interval hence
az: @interval deməli
