Sobki DSFR (all releases) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Register
hr: Registriraj se

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Subject
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Name
hr: Naziv

en: Help
hr: Pomoć

en: Upload
hr: Otpremi

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Bottom
hr: Dno

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: The name of the shortcut.
hr: Naziv kratice.
