Sobki DSFR (all releases) - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Top
pl: Góra strony

en: Teaser
pl: Skrót

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Full
pl: Pełny

en: Token
pl: Wzorzec

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: Changed
pl: Zmieniono

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Library
pl: Biblioteka

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: The name of the shortcut.
pl: Nazwa tego skrótu.

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: The comment author's name.
pl: Nazwa autora komentarza.

en: The user ID of the comment author.
pl: ID użytkownika, który jest autorem komentarza.

en: The comment author's home page address.
pl: Adres strony autora komentarza.

en: The comment author's hostname.
pl: Hostname autora komentarza.

en: The time that the comment was created.
pl: Czas utworzenia komentarza.

en: The time that the comment was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji komentarza.

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: The comment author's email address.
pl: Adres email autora komentarza.

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: The time that the user was last edited.
pl: Data ostatniej edycji użytkownika.

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: Content editor
pl: Edytor treści
