Sobki DSFR (all releases) - en to sv translation catalogue (72 entries)

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Subject
sv: Ämne

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Top
sv: Överst

en: Teaser
sv: Ingress

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Comment
sv: Kommentar

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Plain text
sv: Ren text

en: Full
sv: Fullständig

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Diff
sv: Skillnad

en: Changed
sv: Ändrad

en: Document
sv: Dokument

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: User account
sv: Användarkonto

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Search index
sv: Sökindex

en: Compact
sv: Kompakt

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Library
sv: Bibliotek

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Full comment
sv: Fullständig kommentar

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: The name of the shortcut.
sv: Namnet på genvägen.

en: Taxonomy term page
sv: Sida för taxonomitermer

en: The comment author's name.
sv: Namnet på kommentarens författare.

en: Assign %role role
sv: Tilldela rollen %role

en: The user ID of the comment author.
sv: Författarens användar-ID för kommentaren.

en: The comment author's home page address.
sv: Författarens hemsidesadress för kommentaren.

en: The comment author's hostname.
sv: Författarens värdnamn för kommentaren.

en: The time that the comment was created.
sv: Tidpunkten som kommentaren skapades.

en: The time that the comment was last edited.
sv: Tidpunkten då kommentaren senast redigerades.

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Search result highlighting input
sv: Sökresultat framhäver inmatning

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: HTML Date
sv: HTML datum

en: HTML Datetime
sv: HTML tidsdatum

en: HTML Month
sv: HTML månad

en: HTML Time
sv: HTML tid

en: HTML Week
sv: HTML vecka

en: HTML Year
sv: HTML år

en: HTML Yearless date
sv: HTML datum utan år

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: Content editor
sv: Innehållsredaktör
