Sobki DSFR (10.1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: More
tr: Devamı

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Icon
tr: Simge

en: Section
tr: Bölüm

en: Text
tr: Metin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Error
tr: Hata

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: All
tr: Tümü

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Warning
tr: Uyarı

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Color
tr: Renk

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: author
tr: yazar

en: Notice
tr: Dikkat

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Apply
tr: Uygula

en: Information
tr: Bilgi

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Dashboard
tr: Pano

en: Card
tr: Kart

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Recent content.
tr: Güncel içerik.
