Sobki DSFR (11.0.1) - en to mk translation catalogue (10 entries)

en: Title
mk: Наслов

en: Content
mk: Содржина

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Help
mk: Помош

en: Contact
mk: Контакт

en: Configure block
mk: Конфигурација на блок

en: Relationship
mk: Релација

en: User account
mk: Корисничка сметка

en: Delete comment
mk: Бришење коментар

en: Date and time
mk: Датум и време
