Soccerbet (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Group
id: Grup

en: yes
id: ya

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Refresh
id: Segarkan

en: Display
id: Tampilan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Options
id: Opsi

en: no
id: tidak

en: Send
id: Kirim

en: Code
id: Kode

en: Payments
id: Pembayaran

en: Members
id: Anggota

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: City
id: Kota

en: Result
id: Hasil

en: Period
id: Periode

en: open
id: terbuka

en: Live
id: Langsung

en: Round
id: Pembulatan
