Open Social (11.3.8) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Value
ja: 値

en: Label
ja: ラベル

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Footer
ja: フッター

en: Private Messages
ja: プラベートメッセージ

en: Values
ja: 値

en: Selection type
ja: 選択タイプ

en: Landing Pages
ja: ランディングページ

en: Show hierarchy in dropdown
ja: ドロップダウンに階層を表示

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ja: 不正なボキャブラリーが選択されています。変更してください。

en: Select terms
ja: タームを選択

en: Inline Form Errors
ja: インラインフォームエラー

en: Display error message
ja: エラーメッセージを表示

en: Limit to vocabulary
ja: ボキャブラリーの制限

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ja: すべての場合は空白にします。それ以外の場合は、最初に選択された用語ではなく「任意」がデフォルトになります。
