Open Social (all releases) - en to am translation catalogue (46 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: User settings
am: የተጠቃሚ ማቀናበሪያዎች

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Published
am: የታተመ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Color
am: ቀለም

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: @time ago
am: @time በፊት

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Account information
am: የመለያ መረጃ

en: Account
am: መለያ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
