Open Social (all releases) - en to bs translation catalogue (74 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: Parent
bs: Roditelj

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Active
bs: Aktivan

en: Post
bs: Članak

en: User settings
bs: Korisničke postavke

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Field name
bs: Ime polja

en: %time ago
bs: prije %time

en: Authored by
bs: Napisao

en: System
bs: Sistem

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Filters
bs: Filteri

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: @time ago
bs: prije @time

en: Topic
bs: Tema

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Immediately
bs: Odmah

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Finished
bs: Završeno

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Reply
bs: Odgovori

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: Account
bs: Korisnički račun

en: Translate
bs: Prevedi

en: Publish the selected comments
bs: Objavi označene komentare

en: Unpublish the selected comments
bs: Označi komentare kao neobjavljene

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: The text of the comment.
bs: Tekst komentara.

en: Book page
bs: Stranica knjige

en: Delete the selected comments
bs: Obriši označene komentare
