Open Social (all releases) - en to cs translation catalogue (134 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Images
cs: Obrázky

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: Action
cs: Akce

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: Tags
cs: Štítky

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: None
cs: Žádné

en: Link
cs: Odkaz

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Number of items
cs: Počet položek

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Post
cs: Příspěvek

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Never
cs: Nikdy

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Custom
cs: Vlastní

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Field name
cs: Název pole

en: %time ago
cs: před %time

en: Nodes
cs: Uzly

en: Authored by
cs: Autor

en: System
cs: Systém

en: Owner
cs: Vlastník

en: here
cs: zde

en: Color
cs: Barvy

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Last
cs: Poslední

en: Filters
cs: Filtry

en: Close
cs: Zavřít

en: Visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: comments
cs: komentáře

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: @time ago
cs: @time zpět

en: Topic
cs: Téma

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Activity
cs: Aktivita

en: First
cs: První

en: Changed
cs: Změněno

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Finished
cs: Hotovo

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Font settings
cs: Nastavení fontu

en: Join group
cs: Připojit se ke skupině

en: Information
cs: Informace

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: Interface language
cs: Jazyk rozhraní

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: Account
cs: Účet

en: About
cs: Popis

en: All comments
cs: Všechny komentáře

en: Translate
cs: Přeložit

en: Fonts
cs: Fonty

en: Entity type
cs: Typ entity

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: This month
cs: Tento měsíc

en: Most recent
cs: Nejnovější

en: Send mail
cs: Poslat e-mail

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Skrýt vybrané komentáře

en: Albums
cs: Alba

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: View comments
cs: Zobrazit komentáře

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Dropdown
cs: Rozevírací

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Book page
cs: Strana knihy

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Entities
cs: Entity

en: Field types
cs: Typy polí

en: Select one or more comments to perform the update on.
cs: Označte jeden nebo více komentářů, které chcete aktualizovat.

en: Edit own comments
cs: Upravit vlastní komentáře

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Entity ID
cs: ID entity

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Post comments
cs: Psát komentáře

en: The author of the comment.
cs: Autor komentáře.

en: Allowed values list: invalid input.
cs: Povolený seznam hodnot: neplatný vstup.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
cs: Seznam povolených hodnot: některé z aktuálně používaných hodnot budou odstraněny.

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: The user language code.
cs: Kód jazyka uživatele.

en: The entity type
cs: Typ entity
