Open Social (all releases) - en to el translation catalogue (201 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Approve
el: Έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: None
el: Κανένα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Taxonomy settings
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Content management
el: Διαχείριση ύλης

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Post
el: Καταχώρηση

en: Logo
el: Λογότυπο

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Media
el: Μέσα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: System
el: Σύστημα

en: Send
el: Αποστολή

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Role
el: Ρόλος

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Log in
el: Είσοδος

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Visibility settings
el: Ρυθμίσεις ορατότητας

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: comments
el: σχόλια

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Topics
el: Θέματα

en: Topic
el: Θέμα

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: First
el: Πρώτο

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: Entity
el: Οντότητα

en: People
el: Χρήστες

en: Books
el: Βιβλία

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: by
el: από

en: users
el: χρήστες

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Reply
el: Απάντηση

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: No comments available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σχόλια.

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Account information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Joined
el: Ημ. Εγγραφής

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Number of comments
el: Αριθμός σχολίων

en: About
el: Περί

en: Report
el: Αναφορά

en: All comments
el: Όλα τα σχόλια

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Publish the selected comments
el: Δημοσίευση των επιλεγμένων σχολίων

en: Unpublish the selected comments
el: Να αρθεί η δημοσίευση των επιλεγμένων σχολίων

en: Author Information
el: Πληροφορίες για το συντάκτη

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: You do not have any administrative items.
el: Δεν έχετε διαχειριστικά αντικείμενα.

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
el: Ο χρήστης %name χρησιμοποίησε σύνδεσμο εισόδου μίας χρήσης, τη χρονική στιγμή %timestamp.

en: View comments
el: Προβολή σχολίων

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: Unrestricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: No book selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα βιβλίο.

en: Book page
el: Σελίδα βιβλίου

en: Delete the selected comments
el: Διαγραφή των επιλεγμένων σχολίων

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Entities
el: Οντότητες

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Select one or more comments to perform the update on.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα σχόλια στα οποία θα γίνει η ενημέρωση.

en: Edit own comments
el: Τροποποίηση δικών τους σχολίων

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Accept invite
el: Αποδοχή πρόσκλησης

en: Post comments
el: Δημοσίευση σχολίων

en: Allowed values list: invalid input.
el: Λίστα επιτρεπτών τιμών: μη έγκυρη είσοδος.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
el: Λίστα επιτρεπτών τιμών: ορισμένες τιμές διαγράφονται ενώ είναι σε χρήση.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: - Create a new book -
el: - Προσθήκη νέου βιβλίου -

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
el: Διαβάστε περισσότερα<span class="visually-hidden"> για το @title</span>

en: Date and time formats
el: Μορφοποιήσεις ημερομηνίας και ώρας

en: - Restricted access -
el: - Περιορισμένη πρόσβαση -

en: Comment display format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης εμφάνισης για σχόλια

en: Image field display format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης εμφάνισης για πεδίο εικόνας

en: The entity type
el: Ο τύπος οντότητας
