Open Social (all releases) - en to fi translation catalogue (183 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Link
fi: Linkki

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Font
fi: Fontti

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Taxonomy settings
fi: Luokittelun asetukset

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Sent email to %recipient
fi: Sähköposti lähetettiin (vastaanottajana %recipient)

en: Content management
fi: Sisällönhallinta

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Post
fi: Kirjoitus

en: User settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Url
fi: Osoite

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Nodes
fi: Solmut

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: groups
fi: ryhmät

en: System
fi: Järjestelmä

en: Owner
fi: Omistaja

en: here
fi: täällä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Color
fi: Väri

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Role
fi: Rooli

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Last
fi: Viimeinen

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Close
fi: Sulje

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: comments
fi: kommentit

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Topic
fi: Aihe

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Immediately
fi: Heti

en: People
fi: Käyttäjät

en: Sorting
fi: Lajittelu

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Reverse
fi: Käänteinen järjestys

en: Finished
fi: Valmis

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Please wait...
fi: Odota hetki...

en: Font settings
fi: Fonttiasetukset

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Approve membership request
fi: Hyväksy jäsenyyspyyntö

en: Request membership
fi: Pyydä jäsenyyttä

en: Information
fi: Tietoa

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Reply
fi: Vastaa

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Account settings
fi: Käyttäjätilin asetukset

en: Interface language
fi: Käyttöliittymän kieli

en: Featured
fi: Esitelty

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Account information
fi: Käyttäjätilin tiedot

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Taxonomy fields
fi: Luokittelukentät

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: About
fi: Tietoja

en: Report
fi: Raportoi

en: Translate
fi: Käännä

en: Fonts
fi: Fontit

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: Last Month
fi: Viimeinen kuukausi

en: Send mail
fi: Lähetä sähköposti

en: Publish the selected comments
fi: Julkaise valitut kommentit

en: Unpublish the selected comments
fi: Peruuta valittujen kommenttien julkaisu

en: Albums
fi: Albumit

en: Taxonomy vocabularies
fi: Luokittelusanastot

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
fi: Käyttäjä %name käytti kertakäyttöisen sisäänkirjautumislinkin %timestamp.

en: View comments
fi: Näytä kommentit

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Like
fi: Tykkää

en: Book page
fi: Kirjan sivu

en: Delete the selected comments
fi: Poista valitut kommentit

en: Entities
fi: Entiteetit

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Select one or more comments to perform the update on.
fi: Valitse yksi tai useampi päivitettävä kommentti.

en: Edit own comments
fi: Muokkaa omia kommentteja

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Color Scheme
fi: Väriskeema

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Post comments
fi: Lähetä kommentteja

en: The author of the comment.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: Allowed values list: invalid input.
fi: Lista sallituista arvoista: kielletty syöte.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
fi: Sallitut arvot: jotkut arvot poistetaan niiden ollessa tällä hetkellä käytössä.

en: Group visibility
fi: Ryhmän näkyvyys

en: Request group membership
fi: Hae ryhmän jäsenyyttä

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Allowed values function
fi: Sallittujen arvojen funktio

en: This field supports tokens.
fi: Kenttä tukee korvauskuvioita.

en: Group overview
fi: Ryhmän yleiskatsaus

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
fi: Lue lisää <span class="visually-hidden">@title</span>

en: Date and time formats
fi: Päivämäärä- ja aikamuodot

en: The user language code.
fi: Käyttäjän kielikoodi.

en: The @entity_type to which the comment is a reply to.
fi: @entity_type johon kommentti on vastaus.

en: Allowed value with label
fi: Sallittu arvo etiketillä

en: The entity type
fi: Kokonaisuuden tyyppi

en: Publish status
fi: Julkaisutila

en: Configure the locale and timezone settings.
fi: Säädä aluekohtaisia ja aikavyöhykkeiden asetuksia.

en: Configure how dates and times are displayed.
fi: Säädä miten päivämäärät ja kellonajat näkyvät.
