Social comment (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Count
it: Numero

en: Display all items
it: Visualizza tutti gli elementi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.

en: Placeholder for URL
it: Segnaposto per l'URL

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder

en: No placeholder
it: Nessun segnaposto
