Open Social (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Count
fr: Décompte

en: Google API
fr: API Google

en: Display all items
fr: Afficher tous les éléments

en: Facebook App ID
fr: Identifiant (ID) de l'App Facebook

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder for URL
fr: Placeholder pour l'URL

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: No placeholder
fr: Aucun placeholder
